Zagraj teraz!

Stacjonarne i internetowe kolektury online – co wybierasz?

kolektury onlineZakupu losów w dzisiejszych czasach można dokonać na kilka różnych sposobów. Najbardziej tradycyjnym jest oczywiście stacjonarna kolektura danej loterii, w której należy wypełnić papierowy kupon i wymienić go na oficjalny los. Coraz większą popularność zyskują jednak internetowe kolektury czyli serwisy, które oferują grę w lotto przez Internet. Początkujący, ale również zaawansowani gracze wahają się między wyborem kolektur stacjonarnych a internetowymi serwisami, dlatego dziś chcielibyśmy przedstawić temat nieco bliżej i pomóc w dokonaniu decyzji. Gra w lotto ma być przyjemnością, dlatego warto postawić na metodę, która będzie najbardziej satysfakcjonująca.

Stacjonarna kolektura lotto przeważnie oferuje jeden rodzaj loterii lub ewentualnie kilka pokrewnych gier. Gracz ma więc bardzo ograniczoną możliwość wyboru. Na terenie Stanów Zjednoczonych miłośnik gier lotto może zagrać np. w Powerball czy Mega Millions USA, ale stacjonarnie nie kupi losów na loterie, które dostępne są w Europie. Zdecydowanie większe możliwości oferowane są graczom przez serwisy internetowe, w których można najczęściej kupić losy wielu różnych loterii, nawet z różnych stron świata. Stawiając na serwisy, w których można grać w lotto online, z każdego miejsca na ziemi można zagrać w dowolną loterię, która znajduje się w ofercie. Mieszkając np. w Polsce można zagrać w Eurojackpot, Powerball, UK Lottery czy wiele innych gier lotto.

Jeżeli graczowi zależy na oszczędności czasu – zdecydowanie warto postawić na lotto online. Kolektura stacjonarna wymaga osobistej wizyty – trzeba do niej pójść i tam wypełnić kupon, opłacić grę i odebrać oficjalne losy lotto. Kolektura online umożliwia zakup o dowolnej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia z domu – kupna losów można dokonać nawet w kolejce do lekarza, w tramwaju, siedząc wygodnie przed telewizorem czy w każdej innej sytuacji, ponieważ wystarczy tylko telefon lub komputer. Wygoda i oszczędność czasu działają zdecydowanie na korzyść serwisów internetowych, zwłaszcza że tu nigdy nie zastanie nas kolejka do okienka!

Poziom bezpieczeństwa transakcji w kolekturze stacjonarnej jest bardzo wysoki. Kupując losy lotto osobiście, ma się kontrolę nad tym, co się z nimi dzieje. Kupujesz, chowasz do portfela i są u Ciebie bezpieczne. W kolekturach internetowych można niestety spotkać się z nieuczciwymi serwisami, dlatego warto starannie wybierać firmę, która oferuje swoje usługi przez Internet. W szanowanych i doświadczonych serwisach nie trzeba się obawiać o bezpieczeństwo transakcji. Płatności realizowane są poprzez zabezpieczone, szyfrowane kanały płatności elektronicznych, dane klientów są chronione, a losy przechowywane są w odpowiednio zabezpieczonej formie.

Warto tutaj dodać, że grając w stacjonarnej kolekturze lotto, nawet po najmniejszą wygraną trzeba pofatygować się osobiście do punktu sprzedaży, a w przypadku dużych nagród do oddziału organizatora loterii. Kolektura online ma tę przewagę, że przy nagrodach do kwoty określonej w regulaminie, to kolektura internetowa wypłaca pieniądze swojemu klientowi. Odbywa się to automatycznie – przelew realizowany jest na konto gracza w serwisie, a następnie gracz może zlecić wypłatę lub przeznaczyć środki na dalszą grę. W przypadku większych kwot, niż te zapisane w regulaminach, gracz może zdecydować czy chce otrzymać oryginalny los i odebrać nagrodę samodzielnie czy woli skorzystać z pomocy serwisu i zlecić firmie odbiór nagrody w jego imieniu. To naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie i wielu graczy chętnie z niego korzysta.

Zarówno stacjonarna, jak i internetowa kolektura mają swoje mocne strony, ale i minusy. Naszym zdaniem grając w lotto online, oszczędza się mnóstwo czasu. Kolektury online wybierane są coraz częściej, bo w XXI wieku ludziom po prostu nie chce się tracić czasu na stanie w kolejkach czy wypełnianie papierowych kuponów. Decyzja oczywiście należy do Ciebie – niezależnie co wybierzesz – trzymamy kciuki i życzymy wysokich wygranych!

Nasz tip: Godna zaufania kolektura lotto online to lottopark.com – zagrasz tam nie tylko w Mega Millions, ale również w wiele innych znanych na całym świecie gier liczbowych.