Zagraj teraz!

Lotto na świecie – najciekawsze loterie, które powinieneś poznać

lotto na świecieŚwiat lotto jest naprawdę potężny i rozległy, dlatego każdy gracz ma z czego wybierać. Liczne loterie przyciągają zainteresowanie osób, które chciałyby aby wreszcie los się do nich uśmiechnął i by na ich koncie bankowym pojawiły się kwoty, których nigdy w życiu by nie zarobili. Różnorodność gier lotto jest naprawdę imponująca, ale my skupimy się na najważniejszych grach, które w szczególności polecamy.

Europejskie loterie lotto

EuroMillions to gra liczbowa, która dostępna jest w kilku krajach Europy, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii czy w Hiszpanii. Można w nią grać stacjonarnie, czyli odwiedzić takie miejsce jak lotto kolektura i tam wypełnić papierowy kupon, który wymienia się po opłacie na oficjalny los loterii. Rekordowa kumulacja może osiągnąć 190 milionów euro. W tę grę można zagrać korzystając również z serwisów internetowych, w których można dokonać zakupu losów EuroMillions online.

Eurojackpot to druga pod względem wielkości loteria na kontynencie europejskim. Tu rekordowa kumulacja może osiągnąć maksymalnie 90 milionów euro. Dostępna jest w stacjonarnej formie w takich krajach jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania czy Słowacja. Każda naziemna kolektura lotto w tych krajach oferuje możliwość gry w Eurojackpot, które działa od 2012 roku, a już ma tak wielu zwolenników, że może śmiało konkurować nawet z grami ze znacznie bogatszą i dłuższą historią.

UK Lottery to brytyjskie lotto, które cieszy się szczególnym zainteresowaniem Brytyjczyków, którzy kochają tradycję i osiągnięcia swojego kraju. Najwyższa kumulacja w tej loterii osiągnęła 42 miliony funtów szterlingów. Kolektury UK Lotto rozsiane są po całej Wielkiej Brytanii, a w każdym losowaniu biorą udział miliony. Podobno nawet królowa brytyjska od czasu do czasu kupuje losy loterii, by kultywować narodową tradycję. Losów tej gry nie kupi się w stacjonarnych kolekturach poza granicami Wielkiej Brytanii.

SuperEnalotto to propozycja włoska, która sprawiła, że Włosi wręcz oszaleli na punkcie lotto. Najwyższa w historii tej gry kumulacja osiągnęła 177 milionów euro. W każdym losowaniu, niezależnie od puli nagród do zdobycia, biorą udział miliony Włochów, którzy widzą w swojej narodowej loterii wielką szansę na to, by zdobyć finansową niezależność i środki na spełnianie swoich różnorodnych, często bardzo drogich marzeń. Trzeba powiedzieć, że już wielu Włochów kupiło sobie najnowsze lamborghini dzięki wygranej w loterii SuperEnalotto.

Polskie Lotto i gry takie jak Multi Multi czy Mini Lotto cieszą się zainteresowaniem w Polsce, ale ich dobra opinia zaczyna obiegać również świat. Coraz więcej osób chce grać w gry, w których wygrane i kumulacje nie są tak imponujące, jak w loteriach europejskich czy amerykańskich, ale tutaj konkurencja jest znacznie niższa. Tu wygrana w lotto jest bardziej prawdopodobna niż chociażby w Powerball czy loteria Mega Millions, ale podstawowa stawka w Lotto wynosi zaledwie 2 miliony złotych. Sądzimy jednak, że nikt z naszych czytelników nie pogardziłby wygraną o takiej wysokości.

Amerykańskie loterie lotto

Powerball to rekordowa pod względem kumulacji loteria lotto. Najwyższa w historii kumulacja osiągnęła 1 580 000 000 dolarów. Amerykanie uwielbiają tę grę i z wielką niecierpliwością czekają na każde kolejne losowanie i wyniki lotto, by sprawdzić czy tym razem szczęście im dopisało i czy wielka wygrana trafi w ich ręce. Dostępna w sprzedaży stacjonarnej wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, ale można przecież kupić losy Powerball online, czyli w serwisach internetowych wychodzących naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Najniższa pula nagród do zdobycia w tej grze liczbowej to aż 40 milionów dolarów!

Mega Millions chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Rekordowa kumulacja w tej loterii osiągnęła 656 milionów dolarów i trafiła do trzech szczęśliwców, którzy poprawnie wskazali wszystkie liczby wybrane podczas losowania Mega Millions. Podstawowa pula nagród to 15 milionów dolarów. Losy tej loterii oferuje praktycznie każda kolektura online, czyli serwis sprzedaży losów loterii liczbowych z różnych stron świata. Obok Powerball loteria Mega Millions jest najbardziej popularną grą liczbową na świecie.